Będę na MTS! :)

Wakacje nadal trwają (co widać po ilości wpisów na moim blogu w ostatnim czasie…) Nie mogę jednak powiedzieć, bym zupełnie próżnował. Co prawda gros mojej pracy powędruje do druku, ale nie da się ukryć, że nawet w czasie urlopu od “prawdziwej” pracy trudno jest mi zupełnie oderwać się od komputera.

Dziś chciałem się tylko pochwalić, że będę miał wyjątkowy zaszczyt wystąpić na Microsoft Technology Summit w tym roku. Sesja będzie krótka, ale mam nadzieję – intensywna i przydatna dla słuchaczy.

Temat? “Zarządzanie systemami przez dziurkę od klucza”.

O czym zamierzam opowiedzieć? Pozwolę sobie zamieścić opis, który widoczny będzie dla uczestników:

Delegowanie uprawnień bez zbędnego ryzyka? Nawet, jeśli interesująca Cię technologia natywnie tego nie wspiera? Z PowerShell 3 to możliwe! W czasie tej sesji dowiesz się, jak w prosty sposób skonfigurować PowerShell Remoting, by po połączeniu można było uruchamiać tylko wybrane polecenia, ze starannie przygotowanym zestawem parametrów, przyjmujących wyłącznie wybrane przez nas wartości argumentów. Wszystko to dostępne dla użytkowników nieposiadających odpowiednio wysokich uprawnień, uruchamiane z poświadczeniami konta uprzywilejowanego. Zobaczysz też jak skonfigurować usługę PowerShell Web Access, dostępną w Windows Server 2012, w taki sposób, by można było połączyć się jedynie z uprzednio przygotowaną konfiguracją. Wszystko po to, by systemem mógł zarządzać każdy, również przy pomocy urządzeń mobilnych, ale tylko w takim zakresie, w jakim zechcemy mu na to pozwolić.

Spodziewajcie się więc mało PowerPointa a dużo PowerShella. Sesja opierać się będzie o rozwiązanie, które zaimplementowałem już w mojej firmie. Na razie jest w fazie testów, ale i tak – PowerShell 3/ Server 2012 to moim zdaniem cacuszka, których wdrożenia będę wypatrywał z niecierpliwością. Podobną tej, jaką odczuwałem 3 lata temu, gdy światło dziennie ujrzał PowerShell 2/ Server 2008 R2. Puszczam oczko A na razie:

~ - autor: Bartek Bielawski w dniu 20 sierpnia, 2012.

Komentarze 2 to “Będę na MTS! :)”

  1. Gratulacje ! Miales sie opalac na wakacjach a Ty nic tylko praca i praca 😉

  2. […] PEPUG. We wtorek “startujemy” z Grześkiem z cyklem $WGUiSW = PowerShell. Za kilka tygodni wystąpię na MTS, w czym duża rola Mariusza Kędziory (poznałem go również w trakcie spotkania w Lublinie), […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: