PowerShell: Get-Help w ojczystym języku.

Wpis dzisiejszy będzie wyjątkowo krótki, szykuję coś nieco dłuższego i bardziej filozoficznego, ale chwilowo – konkret.

Dziś na Facebooku nie kto inny jak sama June Blender Rogers (jeśli nie wiecie kto zacz – wspaniałomyślnie wybaczam Puszczam oczko) poprosiła, by zgłaszać przy pomocy connecta zapotrzebowanie na lokalizację pomocy do języków ojczystych, tu cytat z tego wpisu:

Want Updatable Help in a language other than English (en-US)? Please file a bug on Connect (http://Connect.Microsoft.com/​PowerShell). Click "Report a Bug" and then "Localization Bug". Please include the locale name (e.g. de-De) or language name (German) in the title.

I choć nie specjalnie liczę na to, że polski będzie traktowany jako priorytet najwyższy – postanowiłem niezwłocznie z propozycji June skorzystać. Skutek – tu.

I choć wiem, że gros adminów spiks inglisz, to wydaje mi się że warto kliknąć na strzałkę w górę – a nóż widelec czyjeś wątpliwości odnośnie działania polecenia zostaną rozwiane, gdy zamiast czytać oryginał, przeczyta polskie tłumaczenie.

I choć wiemy (chyba?) wszyscy, że z tłumaczeniami w produktach MS bywało… różnie, to może warto dać im szansę? Uśmiech Ja w każdym razie chętnie przeczytałbym, przynajmniej artykuły koncepcyjne (about*) w pl-PL.

~ - autor: Bartek Bielawski w dniu 17 września, 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: